Általános iskolások országos vetélkedője nemzetiségi német nyelvből

Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, hogy részt vehettem az OÁTV országos döntőjén április 19-én a budaörsi 1. számú általános iskolában. Első benyomásunk az iskola szépsége volt. Nagyon meleg és barátságos környezet fogadott minket. A megnyitó ünnepségen a kicsik néptáncoltak, a nagyok verset szavalva köszöntöttek minket. Rövid eligazítás után kezdetét vette a verseny. A feladatom annyiból állt, hogy először egy témát húztam, amiről szabadon beszélhettem. Ezután egy rövid párbeszédet játszottam el egy vizsgáztató tanárnővel, a végén pedig egy kortárs verset elemeztem. A vizsgabizottság tagjai mind kedvesek és felszabadultak voltak, ezért nem volt okom izgulni. A délután folyamán megszületett a döntés. A középmezőnyben végeztem, aminek nagyon örültem, hisz anyanyelvűek is voltak a csoportomban.

Összeségében meghatározó élmény és jó tapasztalatszerzés volt számomra!

Katalin Molnár 8/b