4+1 évfolyamos gimnázium

Felvételi tájékoztató

0005     4+1 Nemzetiségi nyelvi előkészítő évfolyam és német nemzetiségi kétnyelvű 4 évfolyamos gimnázium

A felvehető létszám maximum 30 fő.

A nyelvi előkészítő évfolyam célja, hogy felkészítsen a nemzetiségi kétnyelvű középiskolai nevelés-oktatás keretében folyó tanulmányok megkezdésére. A tanuló a nemzetiségi előkészítő évfolyamon a kötelező óraszám legalább hetven százalékát a nemzetiségi nyelv tanulására fordítja.

A központi felvételi eljárás az általános rend szerint történik.

A hatályos rendelkezés értelmében a tanulóknak központi felvételi vizsgát (matematika, magyar nyelv) kell írniuk. Központi felvételi vizsgát intézményünk is szervez.

Központi felvételi vizsga helye és időpontja:

Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium

1. január 20.              szombat              10.00
  2. január 25.              csütörtök            14.00 (pótló központi írásbeli felvételi vizsga)

A központi felvételi eredményeken kívül a felvételi eljárás során figyelembe vesszük a 7. év végén és a 8. év félévkor szerzett, készségtárgyak nélküli tanulmányi átlagot.

A vizsgázó teljesítményének értékelése a következő arányban történik (összesen 200 pont):

Matematika központi felvételi                       25 %    (max. 50 pont)

Magyar nyelv központi felvételi                    25 %    (max. 50 pont)

Tanulmányi eredmény 7. év végén                25 %    (max. 50 pont)

Tanulmányi eredmény 8. év félévkor            25 %    (max. 50 pont)

A felvételi kérelmek elbírálása a tanulmányi eredmények, a központi írásbeli vizsga matematika és magyar nyelv vizsgaeredményeinek rangsorolásával történik.

A nemzetiséghez tartozó tanulót azonos felvételi eredmények esetén előnyben részesítjük.

Elutasítjuk a 3,8 átlag alatt jelentkezőket (76 pont).

Általános információk

Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium / Friedrich Schiller Gymnasium und Schülerwohnheim

Az intézmény egyedi kódszáma:  200410

Címe:                   2085 Pilisvörösvár, Szabadság u. 21.

Telefon:               26/330-140

Fax:                    26/330-139

E-mail:                gimi1@t-online.hu

Igazgató és pályaválasztási felelős: Szabóné Bogár Erika

Központi felvételi vizsgára 2017. december 8-ig lehet jelentkezni intézményünkben.

Középiskolai jelentkezési határidő: 2018. február 19.

Oktatott idegen nyelv: angol

A négyosztályos, illetve nyelvi előkészítő osztályok esetében a felvételi lapok kitöltését az általános iskola szervezi meg.

A hozott tanulmányi eredmények figyelembevételéhez kérjük a négyosztályos és nyelvi előkészítők esetében a hetedik év végi és nyolcadik félévi bizonyítvány fénymásolatát.

A többletpontok érvényesítéséhez kérjük, az iskola honlapjáról letölthető nyilatkozatot kitölteni és a jelentkezési lappal együtt leadni szíveskedjenek!

SNI tanulók jelentkezése esetén a szakvéleményben szereplő kedvezményeket biztosítjuk.

Az iskola saját kollégiummal (70 fő) rendelkezik.

Nyílt napok:

1. október 14. szombat 8.30 és 2017.december 9. szombat 8.30