Nyári vándortábor

Mecseki kecske TÚRA

(Schiller gyerekecskéi a Mecsekben)

7 napos vándortábor

(2019. június 15-21-ig)

(kiírás, túratervezet)

1. nap ­Utazás, szállás elfoglalása, ismerkedés a környékkel. Sikonda – Gyermektábor gyülekező az iskola előtt 7.45-kor
  2. nap ­Körtúra
  3. nap ­Vándortúra a következő „sátras” szálláshelyre Komló – Zobákpuszta – Nomád táborhely
  4. nap ­Körtúra
  5. nap ­Vándortúra a következő „sátras” szálláshelyre Pécsvárad – Dombay-tavi Ifjúsági Tábor
  6. nap ­Körtúra
  7. nap ­Utazás haza

Táborhelyek:

1-2. éjszaka: Sikonda – Gyermektábor
(épület vizesblokkal, melegvizes fürdési lehetőséggel, áramellátással)

3-4. éjszaka: Komló – Zobákpuszta – Nomád táborhely

(telepített sátortábor, kiépített vizesblokkal, melegvizes fürdési lehetőséggel)

5-6. éjszaka: Pécsvárad – Dombay-tavi Ifjúsági Tábor

(telepített sátortábor, kiépített vizesblokkal, melegvizes fürdési lehetőséggel, áramellátással)

Heti program:

1. nap:

Pécsi Állatkert megtekintése. Ezt követően a Közép-Mecsek legmagasabb pontjait és csodálatos kilátóit érintve, egy rövid túra során jutunk el Lapisig. Innen egy korabeli Csepel D-344-es teherautó platóján utazunk  Vágotpusztáig, a Mecseki Láthatatlanok nyomában járva. A Mecseki Zöldtúra útvonalán haladva jutunk el szálláshelyünkre, Sikondára.

Napi útvonalhossz: 9 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 343/529 m

1. nap:

A mánfai Árpád-kori templom megtekintése után erdőpedagógiai program keretében ismerkedünk meg a Melegmányi- és a Nagy-Mély.völgy csodálatos karsztképződményeivel, valamint a Közép-Mecsek  erdőtársulásaival és erdőgazdálkodásának jellemzőivel. Az egykori malomépület, a Ciframalom mellett elhaladva térünk vissza szálláshelyünkre, Sikondára.

Napi útvonalhossz: 15 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 452/448 m

1. nap:

Szálláshelyünket elhagyva Budafa irányába indulunk tovább. A Rákos-völgy mésztufa-képződményeit megcsodálva Kövestető felé haladunk a mecseki szénmedence rekultivált meddőhányóin. A Magyarországon ritka ásványnak számító fonolit lelőhelyének megtekintése után érünk szálláshelyünkre, Zobákpusztára.

Napi útvonalhossz: 15,5 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 509/348 m

1. nap:

Körtúrára indulunk a Hidasi-völgyön keresztül. A Mecseki Bányász emlékúton haladva jutunk el a Máré-várhoz. A geológiai értékeiről nevezetes Vár-völgyben sétálva érünk a magyaregregyi erdei fürdőhöz. Pap-erdő, Szöge-hegy és a Gesztenyés érintésével jutunk vissza szálláshelyünkre. A fürdő utáni útszakasz távolsági busszal is megtehető.

Napi útvonalhossz: 15 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 437/435 m

1. nap:

Zobákpusztáról Püspökszentlászlóra indulunk, ahol megtekintjük a püspöki nyaralót és a csodálatos arborétumát. Innen felkapaszkodunk a Mecsek legmagasabb pontjára, a 682 m magas Zengőre. A Bazsarózsa-tanösvényen végighaladva jutunk el szálláshelyünkre, a Dombay-tóhoz.

Napi útvonalhossz: 12,3 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 411/544 m

1. nap:

Szálláshelyünket elhagyva a pécsváradi külső tanyák között, hangulatos kis utakon haladva érünk Zengővárkonyba. Útközben  felkeressük Rockenbauer Pál sírját, valamint a Tojásmúzeum és a Szalmakincstár megtekintése során megismerkedünk a hagyományőrzéséről híres kis település néprajzi és helytörténeti értékeivel.

Napi útvonalhossz: 10,8 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 186/186 m

1. nap:

Szálláshelyünket elhagyva rövid túra során jutunk el Pécsváradi Várhoz, ahol tárlatvezetés keretében ismerkedünk meg a vár történetével, múltjával, jelenével. Autóbusszal indulunk vissza Pécsre.

Napi útvonalhossz: 2,4 km
Napi szintemelkedés/lejtés: 51/34 m

(IDŐTARTAM 7 nap / 6 éjszaka NEHÉZSÉG Könnyebb túra HOSSZ   ~80 km)

A tábor részvételi díja 25 000 FT/fő (+ útiköltség)

A részvételi díj, tartalmazza

az étkezést (első nap vacsorától az utolsó nap reggeli és hideg ebédcsomagig)

a szállást (épített sátorban vagy faházakban)

túravezetést

Nem tartalmazza az útiköltséget (létszámfüggő, közel 4000Ft)

Jelentkezni Kertészné Németh Csilla és Friedl-Aliczky Barbara testnevelőknél lehet március 29-ig, 10 000.- forint befizetésével.