A 9.c Budajenőn

A tanév utolsó hetén, osztályunk Budajenőre látogatott. Az egyik osztálytársunk és családja meghívta az egész osztályt egy kis kerti partira, délelőtt pedig bemutatták nekünk Budajenőt. Először a magtárba mentünk, ahol egy idegenvezető mesélt az épületről és az ott látható kiállításról. Sok érdekes dolgot hallottunk, többek közt azt, hogy az épület jelenleg zarándokszállásként is működik, illetve hangversenyeket is szerveznek itt. Az épület első emeletén egy állandó kiállítás látható a magyarországi kisebbségek zarándokjáró helyeiről Mariazelltől, Csíksomlyóig. A magtár közelében egy kis tó látható tele szebbnél szebb tavirózsákkal, a tó mellett pedig Ulmer Schachtel, azaz egy ulmi skatulya kicsinyített mása, ami egy vízi közlekedési eszköz volt, mellyel a magyarországi németek ősei a Dunán Magyarországra jöttek. A következő állomás a régi kápolna volt, István király korából. A templom körül szőlőkertek terülnek el, hisz Budajenőn a borászat hosszú ideje jelen van. Ezután lovaskocsival megnéztük a budajenői pincesort, ahol egy különleges borospincét is láthattunk.

Köszönjük a Buchoffer családnak a szíves vendéglátást!

Réka Tamási 9.c