Tésztahíd építő verseny

Idén először került sor egy különös vetélkedőre. A feladat tésztahíd építése volt, bármilyen száraztészta és ragasztóanyag felhasználásával. 4 tésztahíd készült, bár az egyik már az eredményhirdetés után. A művek két szempontból is értékelésre kerültek. A legszebb (közönségdíjas) és a legteherbíróbb híd is díjazásban részesült (torta volt a díj). A teherbírást úgy mértük, hogy a híd közepére egyre több súlyt akasztottunk. A győztes híd végül meglepően sokat, 11 kg-ot bírt el, csak utána tört össze, a közönség tapsvihara mellett. Gratulálunk a készítőknek! Reméljük hogy az idei jó hangulatú verseny másoknak is kedvet csinál jövőre a tésztahíd építéshez.

A tésztahidakat készítették: Boda Dorina (10.a), Mészáros Marcell (10.a), Ghymes Levente (10.a), Rozovits Martin (10.a), Sulok Rashid (10.a), Pap Zsófia (9.c), Pongrácz Zsófia (9.c), Lipcsey Eszter (9.c), Palkovics Nikolett (9.c), Valek Nikolett (9.c), Nováky Dávid (10.c)