Bata Zsombor idén is kiemelkedően teljesített

Nagy öröm számunkra, hogy Zsombor évek óta gazdagítja iskolánkat matematika, informatika és fizika versenyeredményekkel. Az idei tanévben a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen országos 8. helyezést ért el, a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen 5. helyen végzett, továbbá a német nyelvű DEPHYMA matematikaversenyét a tavalyi évhez hasonlóan megnyerte, a DEPHYMA fizikaversenyen pedig egy háromfős csapattal kísérletezésben 2., összesítettben 4. helyet szerzett. Informatikából részt vett az IOI/CEOI válogatóján, ahol bejutott az első 8 közé, így ősszel Bukarestben mérettetheti meg magát a Romanian Masters of Informatics versenyen. Részt vett még az Innopolis Open versenyén, ahol 133. helyen végzett, a Nemes Tihamér online informatikaversenyén mind az öt fordulóban hibátlanul teljesített, így 1.helyet szerzett. A Kódkupa csapatversenyen Fehér Ákossal (8.b osztály) 4 fős csapatok ellen mérettették meg magukat, ahol 11. helyen végeztek. Ezek mind nagyon szép eredmények, amilyeneket a korábbi években is megszokhattunk tőle. A 11.-es évfolyam viszont új kihívással is szolgált Zsombor számára, ugyanis ebben az évben már lehetősége nyílt jelentkezni az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyre (OKTV), ahol 11. és 12. osztályos tanulók mérettetik meg tudásukat a különböző tantárgyakból. Hihetetlenül büszkék vagyunk, hogy már 11.-es tanulóként a döntőbe jutott mind matematikából, mind informatikából, sőt, matematikából 29. helyen végzett, informatikából pedig egészen lenyűgöző módon országos 10. helyezést ért el, amely az egyetemi felvételinél már többletpontot is jelent. Szívből gratulálunk a sorozatos sikerekhez, és alig várjuk, mit tartogat még számunkra Zsombor a következő tanévben!