Beszámoló az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyről

Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyt az idei tanévben 8. alkalommal szervezte meg a Mathias Corvinus Collegium és a GimiMore csapata.

Iskolánkból a 11. a osztály 3 tanulója vett részt a versenyen: Almási Dorka, Győrfi Lili, Pintér Nádja

Az alábbiakban az ő beszámolójukat olvashatják.

„Idén már második alkalommal vettünk részt az Országos Középiskolai Problémamegoldó Versenyen. Az OKPV egy történelmi témájú csapatverseny, ahol egy történelmi személy bőrébe bújva kell döntéseket hoznunk egy adott szituációról, különböző elemzési technikák segítségével, majd a megoldásunkat egy szakemberekből álló zsűri előtt kell prezentálni. A versenyen a csapatoknak először két online fordulón kell sikeresen bizonyítaniuk, majd megrendezésre kerül a regionális forduló, és végül az országos döntő. Csapatunk idén másodjára jelentkezett a versenyre. Mindkét évben eredményesen zártuk. Tavalyi próbálkozásunkkor a regionális fordulóig jutottunk el, idén a regionális 2. helyezettként kerültünk be az országos döntőbe. A téma a regionális fordulóban a San-Sabas-i háború volt, az országos döntőn pedig Hunyadi Mátyásként kellett az országot kormányoznunk. A verseny során hasznos képességeket illetve technikákat sajátíthattunk el, mint például a SWOT elemzés. Mindemellett jó tapasztalatszerzési lehetőség és szórakozás volt. Jövőre újult erővel vágunk neki a versenynek.”

Gratulálunk a csapat tagjainak az elért eredményhez!