Budapesti tanulmányi kirándulás

Május 22-én 32 diák (9c,10b,10c,10a,11a,11b,11c,12b osztályok tanulói ) Jeskó tanárnő kíséretében, az “Ebihalak” csapata (Oláh Réka, Kollár Anna, Bori Bianka, Dobin Anett) által a 4 for Europe regionális döntőjében megnyert budapesti tanulmányi kiránduláson vett részt. A tanulmányi utat az Európai Bizottság Magyarországi irodája támogatta.

Reggel kilenckor az iskolából indultunk busszal a Lövőház utcai Europa Pontba. Itt egy interaktív az Európai Unióról szóló foglalkozáson vettünk részt. Ötletesen összeállított facebook oldalt imitáló kisfilm segítségével betekintést kaptunk az EU kialakulásának történetébe, véleményt nyilváníthattunk a feltett kérdésekre a Slide alkalmazás segítségével és a Mézga család szereplőinek bőrébe bújva döntést kellett hoznunk arról, hogy hova utazzon a család a nyári nyaraláson. Mint kiderült, a család szereplői egy-egy Uniós intézmény „tulajdonságaival” voltak felruházva, így játékos módon képet kaptunk arról is, hogyan működik az EU döntéshozatala.  Az előadás végén Kahoot vetélkedővel tették próbára a csoport tudását. A főnyeremény egy könyvutalvány volt. Ezek után egy háromfogásos ebéddel folytatódott a programunk. De a kalandjaink még nem értek véget, ugyanis idegenvezető kíséretében bejártuk a budai várat, gyönyörködtünk a csodás panorámában, ami a Kockásfülű Nyúlnak is nagyon tetszett. Utunkat buszos városnézéssel folytattuk, megtekintettük a parlamentet, végezetül sétáltunk egyet a Szent István Bazilika körül. Élménydús kiránduláson vehettünk részt, amelyért nagyon hálásak vagyunk és köszönjük az „Ebihalaknak” és Jeskó tanárnőnek a lehetőséget.

Oláh Réka 10.b, Szelényi Péter 10.d