Eredményeink az OÁTV-n

A 7. és 8. évfolyam számára az Oktatási Hivatal és a Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett német nemzetiségi nyelv és irodalom, valamint német nemzetiségi népismeret Országos Általános Iskolai Tanulmányi Versenyre (OÁTV) iskolánk több tanulója nevezett.

Az írásbeli forduló alapján 4 tanulónk jutott a szóbeli fordulóból álló országos döntőkbe.

Német nemzetiségi nyelv és irodalomból Vajda Marcell (8.a) képviselte iskolánkat a Solymáron megrendezett 20 fős országos döntőben, ahol az erős mezőnyben a 12. helyet szerezte meg.

A német nemzetiségi népismeret verseny döntőjében Apollónia Szilvia (8.a), Klein Léna (8.a), valamint Nwosu Orsolya (8.a) mutatta be a megadott témákból készített projektje prezentációját a zsűrinek. A Budaörsön megrendezett versenyen a zsűri döntése alapján Léna országos 3. , Orsolya 6., Szilvia pedig 7. helyezett lett.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak az elért eredményekhez, és további sikereket kívánunk nekik!