„Függöny fel!” – A PaThalia színjátszó csoport sikeres fellépése a szekszárdi német nyelvű diákszínjátszó fesztiválon

Színjátszó csoportunk mindkét szekciója (junior és senior) nagy sikerrel szerepelt az április 18-án Szekszárdon, a Magyarországi Német Színházban megrendezett diákszínjátszó fesztiválon.

Junior csoportunk, Maros Enikő (régi Schilleres diák, volt Pathália-tag) vezetésével egy mai témát feldolgozó darabbal állt színpadra, melynek címe „Bűn”.

A senior csoport az idei klasszikus színdarabját, Don Juan közismert történetét Priegl Éva tanárnő rendezésében vitte színre.

Az előadások után minden résztvevőnek lehetősége volt egy színházpedagógiai workshopon részt venni, amelyet Lotz Kata (a DBU igazgatónője) és Rebeka Bareith (a DBU színházpedagógusa) vezettek.

A PaThalia tagjai köszönetüket fejezik ki a Magyaroszági Németek Országos Önkormányzatának és a szekszárdi német színháznak (DBU), hogy az idén is vendégül látták őket!