Központi írásbeli tudnivalók (2021. január 23.)

Kedves Diákok és Szülők!

A központi írásbelivel kapcsolatosan az alábbiakban olvashatják a legfontosabb tudnivalókat:

A vizsga időpontja: 2021. január 23. 10:00

A járványügyi előírásokat betartva:

• A beléptetés 2 helyszínen történik. A évfolyamosok a Major utca felőli régi portán keresztül, míg a 8. évfolyamosok a főbejáraton át léphetnek az iskolába. Az iskolából való távozás a belépésnél használt kapun át történik.
  • Az iskolába való érkezéskor kötelező a testhőmérséklet mérése és a kézfertőtlenítés!
  • Az épületben a folyosókon és a mosdókban kötelező a maszk viselése, a feladatlapok kitöltése alatt a teremben ajánlott!
  • A szülők, hozzátartozók nem jöhetnek be az iskolába!

Amennyiben betegség miatt a tanuló nem tud megjelenni a vizsgán, kérjük hogy ezt január 23-án 9.00 óráig jelezzék a 26/330-140/12-es mellék számon! A pótló központi írásbeli időpontja: 2021. január 28. 14:00 óra (Orvosi igazolás szükséges, hogy január 23-án beteg volt!)

Technikai információk:

• Érkezést követően a diákok keressék meg a termet, ahol a vizsgát írják (a bejáratoknál ki lesz téve a terembeosztás és segítünk az eligazodásban), foglaljanak helyet és készítsék elő a személyi azonosító okmányukat, amit feltétlen hozzanak magukkal! Mindenképpen fényképes azonosítót (személyigazolvány vagy diákigazolvány) kérünk!
  • Legkésőbb 9:45-ig mindenki legyen a kijelölt teremben!
  • Javasoljuk, hogy időben induljanak el, mivel 352 tanuló írja nálunk a felvételit, így aznap nagy forgalom várható az iskola körül!

A vizsga menete:

• 10:00-10:45-ig magyar nyelvi feladatlap kitöltése.
  • 10:45 után a tanulók kimehetnek a mosdóba, majd ezt követően a kijelölt tanteremben tartózkodjanak, a folyosón ne keveredjenek!
  • 11:00-11:45-ig matematika feladatlap kitöltése.
  • Az időhosszabbítással rendelkező tanulók a megküldött határozatban biztosított időkeretben töltik ki a feladatlapokat.
  • Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat lehet csak ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni!
  • A magyar nyelvi feladatlap kitöltéséhez segédeszköz nem használható!
  • A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható!
  • Mobiltelefont kikapcsolt állapotban a tanári asztalra kell kirakni a vizsga alatt.

A kijavított dolgozatok megtekinthetők iskolánkban 2021. január 30-án (szombaton) 8:00 – 16:00-ig, ahol átvehetik az értékelő lapot is.

Mindenkinek eredményes vizsgát kívánunk!