Központi írásbeli tudnivalók

Kedves Diákok és Szülők!

A központi írásbelivel kapcsolatosan az alábbiakban olvashatják a legfontosabb tudnivalókat:

A vizsga időpontja: 2022. január 22. 10:00

A járványügyi előírásokat betartva:

 • A beléptetés 2 helyszínen történik. A 6. évfolyamosok a Major utca felőli régi portán keresztül, míg a 8. évfolyamosok a főbejáraton át léphetnek az iskolába. Az iskolából való távozás a belépésnél használt kapun át történik.
 • Az iskolába való érkezéskor kötelező a kézfertőtlenítés!
 • Az épületben a folyosókon és a mosdókban kötelező a maszk viselése, a feladatlapok kitöltése alatt a teremben ajánlott!
 • A szülők, hozzátartozók nem jöhetnek be az iskolába!

Amennyiben betegség miatt a tanuló igazoltan nem tud megjelenni a vizsgán, kérjük hogy ezt január 22-én 9.00 óráig jelezzék a 26/330-140/12-es mellék számon! A pótló központi írásbeli időpontja: 2022. január 27. 14:00 óra, a pótpótírásbeli felvételi időpontja: 2022. február 4. 14:00.

Technikai információk:

 • Érkezést követően a diákok keressék meg a termet, ahol a vizsgát írják (a bejáratoknál ki lesz téve a terembeosztás és segítünk az eligazodásban), foglaljanak helyet és készítsék elő a személyi azonosító okmányukat, amit feltétlen hozzanak magukkal! Mindenképpen fényképes azonosítót (személyigazolvány vagy diákigazolvány) kérünk!
 • Érkezés 9:15 és 9:40 között. Legkésőbb 9:45-ig mindenki legyen a kijelölt teremben!
 • Javasoljuk, hogy időben induljanak el, mivel 293 tanuló írja nálunk a felvételit, így aznap nagy forgalom várható az iskola körül!

A vizsga menete:

 • 10:00-10:45-ig magyar nyelvi feladatlap kitöltése.
 • 10:45 után a tanulók kimehetnek a mosdóba, majd ezt követően a kijelölt tanteremben tartózkodjanak, a folyosón ne keveredjenek!
 • 11:00-11:45-ig matematika feladatlap kitöltése.
 • Az időhosszabbítással rendelkező tanulók a megküldött határozatban biztosított időkeretben töltik ki a feladatlapokat.
 • Az írásbeli vizsga során a dolgozat megírásakor a rajzokat lehet csak ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni!
 • A magyar nyelvi feladatlap kitöltéséhez segédeszköz nem használható!
 • A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható!
 • Mobiltelefont kikapcsolt állapotban a tanári asztalra kell kirakni a vizsga alatt.

A kijavított dolgozatok megtekinthetők iskolánkban 2022. január 29-én (szombaton) 8:00 – 16:00-ig (ELŐZETES BEOSZTÁS ALAPJÁN, AMELYET A BETEKINTÉS ELŐTTI NAPOKBAN A HONLAPUNKON TEKINTHETNEK MAJD MEG!), ahol átvehetik az értékelő lapot is.

Mindenkinek eredményes vizsgát kívánunk!