Miereisz Éva tanárnő megyei elismerésben részesült

2024. április 11-én Törökbálinton, a német nyelvű vers-és prózamondó megyei döntőjének díjkiosztóján került sor a Pest Megyei Német Önkormányzat által pedagógusok számára alapított „Katharina – Kreis- Preis” idei díjainak átadására is.

Ebben az évben 4 pedagógus részesült az elismerésben, köztük Miereisz Éva tanárnő is, aki 22 éve iskolánk tanára, ez idő alatt több tantárgyat is tanított német nyelven: németet, földrajzot, etikát, népismeretet.

Miereisz tanárnő törekszik a magyarországi németek nyelvének, kultúrájának, történelmének, értékeinek közvetítésére. Büszke nemzetiségi származására, amellyel pozitív példaként áll a diákok előtt. Nemcsak az iskolai, hanem a városi nemzetiségi rendezvények aktív résztvevője is, mellyel hozzájárul az intézmény nemzetiségi arculatának erősítéséhez, a magyarországi németek nyelvi és kulturális hagyományainak továbbadásához.

Tarnai Andrea (2017), Priegl Éva (2020), Mirk Ágnes (2022) és Radnai Erika (2023) után Miereisz Éva tanárnő már az ötödik pedagógusunk, aki ebben a rangos elismerésben részesült.

Gratulálunk Miereisz tanárnőnek a kitüntetéshez, és további sikeres Schilleres éveket kívánunk!