Német nyelvű fizika csapatverseny

Iskolánk három három fős csapattal – összesen kilenc diákkal- vett részt a 9. -11. osztályosoknak rendezett német nyelvű fizikaversenyen. Olyan diákok indulhattak, akik a matematikát vagy a fizikát németül tanulják.

A verseny első részében feleletválasztós illetve számítást igénylő feladatokat oldottak meg egyénileg. A második részben csapatként végeztek mérőkísérletet és ehhez kapcsolódó elméleti kérdésekre válaszoltak. Mindezt természetesen németül.

A legeredményesebb Schilleres csapat a 10. évfolyam csapata volt. Kiemelkedően jól oldották meg a mérési feladatot és összesítésben a harmadik helyen végeztek. Tekintetbe véve, hogy a fizikát magyarul tanulják és a mezőnyben német anyanyelvű diákok is voltak, ez nagyon szép eredmény.

Említésre érdemes még Stanczel Balázs egyéni eredménye: Balázs a verseny összes résztvevőjénél több pontot kapott az önállóan megoldott feladatlapra.

A résztvevők:

9. évfolyam:

Kátai János

Kerékgyártó Richárd

Wührl Géza Márk

 

10. évfolyam:

Niesz Martin

Stanczel Balázs István

Ujvári Csoma Áron

 

11.évfolyam:

Hutkai Martin

Iffy Attila

Juhász Kristóf

 

Felkészítő tanárok: Bánné Szabó Anikó, Berkó György

Gratulálunk a Diákoknak és a felkészítő Tanáraiknak! 🙂