Nemzetiségi Ösztöndíjátadó iskolánkban

2023. április 5-én vehették át a 2022-ben nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjat elnyert tanulók erről szóló okleveleinket iskolánkban. A Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium 4 ösztöndíjban részesülő diákjának – Kollár Anna, 11.b, Oláh Réka 11.b, Prokópius Fanni Rózsa 11.c és Klein Xavér 11.c osztályos tanulóknak – dr. Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti államtitkára, választókerületünk országgyűlési képviselője, valamint Soltész Miklós, a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért felelős államtitkára adta át az okleveleket ünnepélyes keretek között. Az ösztöndíjátadón közreműködött a Schiller-zenekar, valamint iskolánk SchilLerchen kórusa.

A tizedik alkalommal odaítélt ösztöndíj célja, hogy segítse a Magyarországon élő, nemzetiségekhez tartozó, kiemelkedő képességű középiskolásokat a továbbtanulásukban, továbbá, hogy felnőttként is felelősséggel képviseljék nemzetiségüket. Az elbírálásnál figyelembe veszik a pályázó tanulmányi eredményét, szociális hátterét, közösségi aktivitását és továbbtanulási terveit is. A támogatás a középiskola két utolsó tanévére szól, a tanulók szeptember 1-jétől havonta harmincezer forint ösztöndíjban részesülnek a következő két tanév tíz-tíz hónapjában.

Ösztöndíjasainknak gratulálunk és további eredményes nemzetiségi tevékenységeket kívánunk!