Nemzetiségi Ösztöndíjátadó iskolánkban

2023. november 17-én vehették át a 2023-ban nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjat elnyert tanulók erről szóló okleveleinket iskolánkban. A Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium 6 ösztöndíjban részesülő diákjának – Gerőfi-Gerhardt Janka 11.a, Milbich Lora 11.a, Brandthuber Adrienn 11.b, Magyar Eszter 11.c, Király Ákos 11.a és Szelényi Péter 11.d osztályos tanulóknak – Soltész Miklós, a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért felelős államtitkára adta át az okleveleket iskolánk 60 éves jubileumi ünnepségén. A ösztöndíjátadón közreműködött a Schiller-zenekar, valamint iskolánk SchilLerchen kórusa.

A tizenegyedik alkalommal odaítélt ösztöndíj célja, hogy segítse a Magyarországon élő, nemzetiségekhez tartozó, kiemelkedő képességű középiskolásokat a továbbtanulásukban, továbbá, hogy felnőttként is felelősséggel képviseljék nemzetiségüket. Az elbírálásnál figyelembe veszik a pályázó tanulmányi eredményét, szociális hátterét, közösségi aktivitását és továbbtanulási terveit is. A támogatás a középiskola két utolsó tanévére szól, a tanulók szeptember 1-jétől havonta harmincezer forint ösztöndíjban részesülnek a következő két tanév tíz-tíz hónapjában.

Ösztöndíjasainknak gratulálunk és további eredményes nemzetiségi tevékenységeket kívánunk!