Nemzetiségi Ösztöndíjátadó iskolánkban

2022. január 14-én vehették át a 2021-ben nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjat nyert tanulók erről szóló okleveleinket iskolánkban. A Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium, a budapesti Német Nemzetiségi Gimnázium, valamint a Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Nemzetiségi Gimnázium ösztöndíjas tanulói szüleik, osztályfőnökeik és intézményvezetőik kíséretében vettek részt az eseményen. A 13 ösztöndíjban részesülő diáknak Soltész Miklós, a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért felelős államtitkára, valamint Englenderné Hock Ibolya, a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának elnöke adta át az okleveleket ünnepélyes keretek között.

Az ösztöndíj célja a nemzetiségi törvény által felsorolt valamely nemzetiséghez tartozó, kiemelkedő képességű tanulók továbbtanulásának elősegítése.

A Friedrich Schiller Gimnázium tanulói közül Szép Gréta (11.d) és Kerékgyártó Gábor Richárd (11.b) pályáztak és nyerték el a két tanévre szóló ösztöndíjat.

Grétának és Richárdnak gratulálunk és további eredményes nemzetiségi tevékenységeket kívánunk!