Országos német nyelvű szavalóverseny- kiemelkedő eredmények a döntőben

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata 2022. május 27-én rendezte meg Budapesten az 1-12. évfolyamos német nemzetiségi tanulók vers-és prózamondó versenyének országos döntőjét német irodalmi nyelvi (Hochdeutsch), ill. nyelvjárási (Mundart) kategóriákban. A döntőbe 6 Schilleres diák jutott be, akik nagyon szép eredményeket értek el a szoros mezőnyben.

Hochdeutsch kategória 9-10. évfolyam:

Czető Bence 10.a – II. helyezés

Wei Tian Zeng 9.c – VIII. helyezés

Mundart kategória 7-8. évfolyam:

Apollónia Szilvia 8.a – II. helyezés

Klein Léna 8.a – IV. helyezés

Mundart kategória 9-12. évfolyam:

Radnai Tamás 11.b – II. helyezés

Milbich Lora 9.a – VII. helyezés

A diákoknak és felkészítő tanáraiknak szívből gratulálunk és nagyon büszkék vagyunk rájuk!