Schiller Kupa

2022. április 7-én iskolánkban rendeztük meg a német nemzetiségi középiskolák sportversenyét, melyen meghívott vendégként a Német Nemzetiségi Gimnázium (Budapest), a Koch Valéria Középiskola Általános Iskola Óvoda és Kollégium (Pécs) valamint az Audi Schule (Győr) tanulói vettek részt.

A lányok röplabdában, a fiúk pedig röplabdában és labdarúgásban is összemérhették a tudásukat. A három divízióban, 11 csapatban kb. 110 diák és 12 testnevelő volt aktív részese az eseményeknek.

A rendezvény minden tekintetben elérte az előzetesen kitűzött célokat.

Az egész napot remek hangulat jellemezte. Vendégeink betekintést nyerhettek iskolánk életébe, sportbaráti kapcsolatok születtek. Az egészséges versenyszellemben megvívott küzdelmek során életre szóló közösségi élményeket gyűjthettek a tanulók. Igazi ünnepe volt az egészséges életmódra nevelésnek.

Mindemellett csapataink is kiválóan szerepeltek, a három kupából kettőt megnyertek.

Ezen a napon azonban mindenki nyert, aki részese volt az eseményeknek.

Köszönetet mondunk a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának a támogatásukért.

Eredmények:

Fiú labdarúgás

1. Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium (Pilisvörösvár)
  2. Német Nemzetiségi Gimnázium (Budapest)
  3. Koch Valéria Középiskola Általános Iskola Óvoda és Kollégium (Pécs)
  4. Audi Schule (Győr)

Lány röplabda

1. Koch Valéria Középiskola Általános Iskola Óvoda és Kollégium (Pécs)
  2. Német Nemzetiségi Gimnázium (Budapest)
  3. Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium (Pilisvörösvár)
  4. Audi Schule (Győr)

Fiú röplabda