Sikerek a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen

A 7. és 8. évfolyamnak kiírt országos csapatverseny megyei fordulójában 11 régióra osztják az országot. Minden régióban a legjobb 6 csapat kap díjat, és csak az 1. helyezett jut az országos döntőbe. A versenyen fizika, kémia, földrajz és biológia feladatokat tartalmazó feladatlapot oldanak meg a csapatok. Iskolánkból a 7.a, 7.b, 8.a osztályokból összesen 5 csapat (4 fő/csapat) indult a megyei fordulóban. Három hetedikes csapatunk is bejutott a díjazott legjobb 6 csapat közé, a 8.a csapata pedig csak 2 ponttal maradt le a 6. helyről.

 

A három 7. évfolyamos díjazott csapat:

A 7.b egyik csapata (Zátonyi Lili, Dobin Kinga, Kövesdi István Dániel, Kun Máté) a megyei forduló 2. helyét szerezte meg.

A 7.a csapata (Zoltai Dóra, Varga Zsófi, Wenczel Zsófi, Mihály Botond) 4. helyezett lett (pontszám alapján holtversenyben 3.).

A 7.b másik csapata (Mohácsi Enikő, Juhász Médi, Olgyay-Szabó Katalin, Pavlyás Anna) 6. helyezett lett (pontszám alapján holtversenyben 5.)

 

Gratulálunk az eredményes szerepléshez!

 

Köszönjük a felkészítő tanárok – Berkó György, Miereisz Éva, Kruk Tibor, Eifert Mihály, Tarnai Andrea – munkáját!