Sikerek a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen

A 7. és 8. évfolyamnak kiírt Bolyai Természettudományi országos csapatversenyen 11 régióra osztják az országot. Minden régióban 8-10 iskola 2-3 csapata indult (régióként 20-30 csapat). Régiónként eredményt hirdettek, és az 1. helyezettek jutottak az országos döntőbe.

Iskolánkból a 7.a, 7.b, 8.a, 8.b, 8.c osztályokból összesen 15 csapat (4 fő/csapat) indult az első fordulóban. A csapatok többsége a középmezőnyben végzett (10-15. hely). Két nyolcadikos csapat jutott be a díjazott legjobb 6 csapat közé. A 8.c egyik csapata 4. helyezést ért el (Köves Anna, Nyári Gergely, Arnold Roland, Klein Xavér).

A 8.b egyik csapata 6. lett (Bata Zsombor, Gyurcsik Szonja, Maizl Kinga, Ferenczi Anna).

A versenyen fizika, kémia, földrajz és biológia feladatokat tartalmazó feladatlapot oldottak meg a csapatok.

Gratulálunk tanulóinknak az eredményes szerepléshez, és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!