Tanévkezdéssel kapcsolatos tudnivalók

Kedves Diákok és Szülők!

Az alábbiakban a tanévkezdéssel kapcsolatos legfontosabb információk olvashatók:

 • A tanév szeptember 1-én (csütörtökön) kezdődik. A tanévnyitó ünnepélyt 8 órától tartjuk a gimnázium udvarán (eső esetén az osztálytermekben az iskolarádión keresztül). Hűvös idő várható, ennek megfelelően készüljön mindenki!

Régi diákjainknak:

 • Érkezés 7:55-ig, gyülekező a kijelölt osztálytermekben. (Terembeosztás a portán érkezéskor megtekinthető.)
 • 8 órakor az osztályok az osztályfőnök vezetésével, együtt vonulnak le az udvarra.
 • A tanévnyitó ünnepélyen ünneplő ruha viselése kötelező. (házirendünknek megfelelően – lányoknak nemzetiségi viselet, vagy sötét alj + matrózblúz/fehér blúz, fiúknak sötét nadrág + fehér ing)
 • Az ünnepélyt követően, a régi osztályok 11:30-ig osztályfőnöki órákkal folytatják a délelőttöt.

Gólyáknak szóló, speciális tudnivalók:

Azok, akik voltak gólyatáborban:

 • Érkezés legkésőbb 7:10-ig, gyülekező a kijelölt osztálytermekben. (A portán érkezéskor megtekinthető.)
 • Ezt követően az osztályok az osztályfőnök vezetésével, együtt vonulnak le az udvarra.
 • 7:15-től gólyaműsor próbája az udvaron.
 • Ruházat: az osztályfőnökkel a gólyatáborban megbeszéltek szerint.
 • Az ünnepélyt követően, 12:35-ig osztályfőnöki órákkal folytatják a délelőttöt.

Azok, akik nem voltak gólyatáborban:

 • Érkezés legkésőbb 7:40-ig.
 • Gyülekező az udvaron, ahol keressék meg a leendő osztályukat!
 • Ruházat: Ünneplő ruha viselése kötelező! Lányoknak nemzetiségi viselet, vagy sötét alj + matrózblúz/fehér blúz, fiúknak sötét nadrág + fehér ing.
 • Az ünnepélyt követően, 12:35-ig osztályfőnöki órákkal folytatják a délelőttöt.

Felszerelés az első napra mindenkinek: jegyzetfüzet + íróeszköz. A tankönyveket az első nap megkapják, táskát hozzanak magukkal!

Menzával kapcsolatos tudnivalók:

 • Szeptember 1-én csütörtökön a kollégisták kivételével még nincs ebéd. Szeptember 2-től ebédelhetnek azok, akik a menzadíjat a megadott időpontokban, augusztusban befizették.
 • Pénteken a régi diákok az első, a gólyák a második ebédszünetben ebédelnek. Végleges beosztás később, de várhatóan a felsőbb évfolyamosok az első, az alsóbb évfolyamosok a második ebédszünetben fognak étkezni.

MozaNapló:

 • A 7.a, 7.b és 9.n osztály tanulói a MozaNaplóhoz szükséges belépési azonosítót és kódot szeptember elsején, az első osztályfőnöki órán fogják megkapni. A tanulók szülei az első szülői értekezleten kapják kézhez.

Kollégiummal kapcsolatos tudnivalók:

 • Beköltözés augusztus 31. szerdán 17-20 óra között. Ebben az időpontban mindenki jelenjen meg! Aki valamilyen oknál fogva később tud csak beköltözni, az előre jelezze! A szülők felkísérhetik a tanulókat a kollégiumba. Beérkezés után esti kimenő már nem lesz.
 • Ezen az estén vacsorát még nem kapnak a tanulók, tehát hozzanak magukkal ennivalót. Az étkeztetés szeptember 1-től, csütörtök reggeltől indul. Aki nem tudta befizetni a térítési díjat, csütörtök délelőtt a pénztárban készpénzzel fizethet.
 • Csütörtök délután a Kollégiumvezető ismerteti a tanulókkal a kollégiumi házirendet, az együttélés szabályait, valamint a tűzvédelmi és balesetvédelmi tudnivalókat. Ezen a délutánon mindenki tartózkodjon a kollégiumban, ne szervezzen más programot!
 • Szülői értekezlet szeptember 6-án 16 órakor lesz.

Mindenkinek sikeres tanévkezdést kívánunk!