Tésztahíd építő verseny

Az idei tanévben is megrendeztük a hagyományos tésztahíd építő versenyt. A feladat teherbíró tésztahíd építése volt, bármilyen száraztészta és folyékony ragasztóanyag felhasználásával. Az idén  4 db nagyon szép és erős tésztahíd épült (amiből 1 otthon maradt). A teherbírást úgy mértük, hogy a híd közepére egyre több súlyt akasztottunk. A 2. helyezett híd is nagyon sokat kibírt, 30 kg-nál tört össze. A győztes hidat 50 kg-nál már nem terheltük tovább, de versenyen kívül később tovább terheltük, és 104,5 kg-nál abbahagytuk, hogy ha már ennyit kibírt, maradjon egyben. Tehát az új iskolai rekord 104,5 kg. A győztes híd készítői az idei győzelemmel együtt harmadszor nyerték meg a tésztahíd versenyt! Gratulálunk mindegyik híd készítőinek, remek hidakat készítettek. Az 1. és 2. helyezett, valamint a legnagyobb és egyben a közönség szerint leglátványosabb híd készítői jutalomban (torta) részesültek.

Az 1. helyezett, leg-teherbíróbb híd készítői: Perger Zsófia és Varga Virág (11.a)

A 2. helyezett híd készítői: Körtvélyessy Noémi, Vályi-Nagy Viola, Bauer Viktória (7.b)

A legnagyobb méretű híd készítői: Olgyay-Szabó Attila, Hiripi Csongor, Kass András (7.a)

A versenyről képeket meg lehet nézni a következő linken:

https://drive.google.com/drive/folders/1zG-mTyb_LEf4Osp4xd4_ms4xlYmd-Mat?usp=share_link

A hidak egyben maradt részeit meg lehet nézni az 1. emeleti vitrinben.