Tésztahíd építő verseny

Az idei tanévben is megrendeztük a hagyományos tésztahíd építő versenyt. A feladat teherbíró tésztahíd építése volt, bármilyen száraztészta és folyékony ragasztóanyag felhasználásával. A cél az volt, hogy minél több súlyt bírjon el, mielőtt összetörik. A teherbírást úgy mértük, hogy a híd közepére egyre több súlyt akasztottunk. Az idén  5 db nagyon szép és erős tésztahíd épült. A 4. és 5. helyezett híd is nagyon sokat kibírt (10 és 7,5 kg). A 3. helyezett híd 45 kg-ot, a 2. helyezett 55 kg-ot bírt el mielőtt összetört. A győztes hidat 70 kg-nál már nem terheltük tovább, abbahagytuk, hogy ha már ennyit kibírt, maradjon egyben. Gratulálunk mindegyik híd készítőinek, remek hidakat készítettek. Az első három helyezett, valamint a leglátványosabb híd készítői jutalomban (torta) részesültek.

Az 1. helyezett, leg-teherbíróbb híd készítői:

       Bauer Viktória és Körtvélyessy Noémi (8.b)

A 2. helyezett híd, amely egyben a legnagyobb és egyik legszebb híd volt, készítői:

       Olgyay-Szabó Attila és Koyuncu Deniz (8.a)

A 3. helyezett híd készítői:

       Winkler Ákos és Valek Vilmos (9.c)

A leglátványosabb híd készítői:

       Károly-Zombory Nóra (7.b), Károly-Zombory Réka (9.a), Marek Fanni (7.b)

Érdekes, különleges 4 pilléres híd készítői:

       Keller Kata és Kerekes Bálint (11.b)

A hidak egyben maradt részeit meg lehet nézni az 1. emeleti vitrinben.