Wunderbarfesztivál – „Wir lieben Österreich!”

2022. március 31-én Budapesten, az Osztrák Intézetben került megrendezésre a “Wir lieben Österreich” verseny a Wunderbarfesztivál alkalmából. Ezen a versenyen a 9B/3-ból 3 csapat, a „MEMO Mädchen”, „Anton aus Tirol” és a „Die fantastischen 3” képviselte iskolánkat a Friedrich Schiller Gimnáziumot. Három fős csapatokban versenyeztünk a bécsi utazásért.

Hogy hogyan is gondoltuk ezt az egészet? Nos, mi még sosem voltunk Bécsben barátokkal és gondoltuk, jó móka lehet. Úgy voltunk vele, miért ne. A tudás mellett a szerencse is kellett a nyeréshez. A versenyen öt állomás volt, ahol pecséteket kellett gyűjteni a feladatmegoldásokkal. Mindegyik állomáson legalább kettőt. De összesen tizenkettő pecsétnek kellett összegyűjtenünk, hogy bekerüljünk a sorsolásba a nyereményekért. Mindet megszereztük. Sajnos azonban aznap a szerencse nem állt az oldalunkra, így utazást nem nyertünk, de élményt igen.

Mindhárom csapatunk megérdemelte volna bármelyik díjat, ennek ellenére nagyon jól érezte magát mindenki.  

Arnold Dominik

Keller Kata

Kerekes Bálint

P.S.: Vigyázz, Bécs! Így is, úgy is jövünk! (Elek Gabriella)