European Youth Parlament

Az Európai Parlament Nagykövet-iskolájaként gimnáziumunk 2018. november 18. és 20. között Brüsszelben, az Európai Parlamentben megrendezésre kerülő diákparlament ülésein vett részt (European Youth Parlament), ahol mintegy 800 európai fiatal ütköztette véleményét aktuális politikai és társadalmi kérdésekről. A közös viták, felszólalások munkanyelve az angol volt.

A projektben minden EU tagállamot két csoport képviselt. Magyarországot a Pécsi Széchenyi István Gimnázium és a Schiller tanulói. Iskolánkból 8 diák próbálhatta ki, hogy milyen élmény workshopokon együttműködni más országokból érkező fiatalokkal, felszólalni a plenáris üléseken, kérdéseket és hozzászólásokat megfogalmazni.

Schilleres résztvevők: Kovács Domokos (junior nagykövet), Kiss Dávid (junior nagykövet) valamint Szabó László, Szabó Gergely, Szamosvári Petra, Thirring Lenke, Nagy Roland és Prokópius Gergely.

Kísérőtanár: Dr. Gór Szilvia