Német filmes tábor

Idén nyáron lehetőséget kaptam az LdU-tól és részt vehettem a Ludwigsburgi Pedagógiai Főiskola által megszervezett német filmes táborban. A tábor Erdélyben, Seligstadtban volt, ahol 10 napig foglalkoztunk filmekkel és a német nyelvet gyakoroltuk. Nemcsak Magyarországról érkeztünk, hanem horvátok, szerbek és románok is jöttek, akikkel a 10 nap alatt komoly barátságokat kötöttünk. A Seligstadtban töltött idő alatt német és svájci rendezők és forgatókönyvírók segítettek nekünk elkészíteni saját filmjeinket. Ehhez ők hozták Németországból a filmkészítéshez szükséges eszközöket, állványokat, kamerákat, reflektorokat és sok mást, amikkel nagy élmény és öröm volt dolgozni. Vegyes csapatokba osztottak minket, az én csapatom filmjét itt nézhetitek meg: https://filme-foerdern-sprache.org/2018/08/09/zur-falschen-zeit-am-falschen-ort-2018/

Bogár-Szabó András