Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj 2018

Manhertz Liza, iskolánk 11.B osztályos tanulója  elnyerte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíját. Az ösztöndíjról szóló oklevelet Soltész Miklós, a minisztérium egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára és Fürjes Zoltán helyettes államtitkár adták át ünnepélyes keretek között 2018. október 25- én Budapesten, a minisztérium konferenciatermében.

A ösztöndíj célja, hogy segítse a Magyarországon élő, nemzetiségekhez tartozó, nemzetiségi területen aktív középiskolásokat a továbbtanulásukban. Az elbírálásnál figyelembe vették a pályázó tanulmányi eredményét, szociális hátterét, közösségi tevékenységét és továbbtanulási terveit is. A támogatás a középiskola két utolsó tanévére szól.

Lizának szeretettel gratulálunk az ösztöndíjhoz és tanulmányaihoz további sikereket kívánunk!