Országos sikerek matematikából

Bata Zsombor, iskolánk 7.b osztályos tanulója két országos matematika versenyen is kiemelkedő eredményt ért el.

Az ELTE TTK-n rendezték meg 2019. április 27-én a Kenguru Matematika Verseny díjkiosztó ünnepségét, amelyre a versenyen induló több ezer tanuló közül, minden évfolyam legjobbjait hívták meg. Bata Zsombort felkészítő tanára, Knyazovics Anna kísérte el az ünnepségre, ahonnan a nagyon szép országos 3. helyezéssel tértek haza.

A Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei fordulójából első helyezettként jutott tovább a Szombathelyen megrendezésre került országos döntőbe, ahol 13. helyen végzett.

(A képen Bata Zsombor a Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei első helyezésért járó díjat veszi át.)