PaThália junior – Eszéken a 19. Német Nyelvű Színjátszó Fesztiválon

2019. június 16-19. között a PaThália junior ifjú amatőrszínészei nagy sikerrel képviselték iskolánkat és Magyarországot az eszéki német nyelvű színjátszó fesztiválon. A részt vevő 24 csoport közel 250 tagja Romániából, Horvátországból, Oroszországból, Szerbiából, Lengyelországból, Németországból és Magyarországról érkezett. A négy napos rendezvényen diákjaink az előadások megtekintése mellett workshopokon vettek részt, ahol különféle interpretációs praktikákat és technikákat sajátíthattak el.

Az általunk bemutatott darabot Rezsnyik Bálint és Király Máté 12. évfolyamos tanulók állították színpadra.

Köszönjük a MNOÖ és a „Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg” támogatását, amivel lehetővé tették színjátszó csoportunk részvételét a fesztiválon!