Tésztahíd építő verseny

A tavalyihoz hasonlóan idén is megrendeztük a tésztahíd építő versenyt. A feladat teherbíró tésztahíd építése volt, bármilyen száraztészta és folyékony ragasztóanyag felhasználásával. Az idén a tavalyinál több, 6 db nagyon szép és erős tésztahíd épült. A művek két szempontból is értékelésre kerültek. A közönség szavazatai alapján a legszebb (közönségdíjas) és a legteherbíróbb híd is díjazásban részesült (torták voltak a díjak). A teherbírást úgy mértük, hogy – a közönség lelkes szurkolása mellett – a híd közepére egyre több súlyt akasztottunk. A tavalyi győztes 11 kg-os rekordját az idén mind a 6 híd megdöntötte. 20 kg felé haladva egymás után törtek össze a hidak. 21 kg-nál már csak 1 híd maradt. A győztes hidat már nem terheltük tovább, hogy egybe maradjon, tehát az új rekord 21 kg. Gratulálunk mind a 6 híd készítőinek, remek hidakat készítettek.

A legteherbíróbb híd készítői: Perger Zsófia és Varga Virág (7.a)

A legszebb (közönségdíjas) híd készítői: Griff Anett, Hernás Janka, Majnek Lilla, Gál Liliána (7.b)

A többi 4 hidat készítették: Wieszt Jamina (7.c), Hermán Dániel (7.c), Turóczi Ádám (8.b), Radnai Tamás (8.b), Takács Máté (9.a), Stanczel Dénes (9.a), Nováky Dávid (11.c)ű

Gratulálunk a győzteseknek és köszönjük Berkó György tanár úr munkáját!