A PaThália részvétele a szekszárdi országos színjátszó fesztiválon

 

A tavaszi szünet után iskolánk színjátszó csoportja, a PaThália mindkét korosztályos csoportjával (PaThália junior és senior) sikeresen szerepelt a német nyelvű színjátszó csoportok fesztiválján, Szekszárdon.

A PaThália junior, két végzős diákunk (Király Máté, 12.B és Rezsnyik Bálint, 12.A) irányítása alatt a „Doppler-effektus” című darabbal lépett színpadra, míg a senior csapat Priegl Éva vezetésével „És ne vígy minket kísértésbe” címmel adtak elő egy színjátékot. A seniorok ezzel megnyerték a fesztivál fődíját: részvételi lehetőséget az eszéki (Horvátország) nemzetközi színházi fesztiválon.

Az ifjú színészek számára felejthetetlen élmény volt a DBU (Deutsche Bühne Ungarn, a magyarországi németek színháza) színpadán játszani!

A „hazai” közönség 2019. június 13-án mindkét darabot megtekintheti a Friedrich Schiller Gimnáziumban.